PRED TABOROM

Pozdravljeni učenci

Počasi se bliža dan odhoda in čas za izvedbo letošnjega aprilskega raziskovalnega tabora v domu CŠOD na Vojskem.

Ker vas morda zanimajo znanja z naravoslovno-tehničnega področja, radi raziskujete astronomsko nebo, tekmujete in iščete skrite točke v naravi, se ukvarjate z računalniškimi in video novostmi, uživate v praktičnem izdelovanju, radi na zanimiv način izpopolnjujete znanje jezikov, literarno, likovno morda glasbeno ustvarjate…ter uživate v družbi vrstnikov/prijateljev, ste se skupaj s starši odločili za sodelovanje na raziskovalnem taboru, ki bo

od 19. do 21. aprila v domu Vojsko na prijetni kraški vojskarski planoti.

DOBRODOŠLI!

PREBERI SI ŠE NAVODILA PRED ODHODOM (dobil si jih tudi v šoli):

ODHOD avtobusa s parkirišča za šolo v Idriji:

v SREDO, 19. 4. 2023 ob 7. 50 uri

Učenci boste v sredo ob odhodu dobili s seboj tudi šolsko malico, zato ne potrebujete hrane s seboj. Vse naslednje obroke v šoli do petka sem za udeležence tabora že ODJAVILA in staršem NI potrebno.

ZAKLJUČEK TABORA: petek, 21. 4. 2023 okrog 13. 30. Na avtobusno postajo v Idrijo se bomo predvidoma vrnili okrog 14.00 ure.

Končna cena tabora za starše bo do 50  evrov (plačilo po položnici). Del sredstev bo krilo podjetje Hidria in Šolski sklad OŠ Idrija.

NA TABORU POTREBUJEŠ (prosim skrbno preberi in pripravi):

• manjši nahrbtnik in plastenka s pijačo (naj bo nahrbtnik zraven ali na vrhu potovalke, ker bomo takoj ob prihodu opravili krajši pohod – naj bodo učenci v sredo zjutraj že oblečeni za pohod; malico za s sabo dobijo v šoli)
  • posteljnino (rjuho ter prevleki za vzglavnik in prešito odejo) – NE POZABITE,
  • nedrseče COPATE za v dom (naj bodo na vrhu potovalke),
  • dve brisači (za obraz in telo),
  • pižamo,
  • udobna oblačila, tudi rezervna… (trenirko,…)
  • pribor za osebno higieno, spodnje perilo in nogavice,
  • športna oblačila za teren (vetrovko, debelejšo jopico, kapo … – glejte tudi vremensko napoved),
  • športne copate ali pohodne čevlje (rezervni čevlji, če jih otrok ima),
  • vrečka za umazano perilo,
  • predpasnik in elastika za dolge lase (za potrebo italijansko-kuharske delavnice),
  • daljnogled (zaželeno, a neobvezno za astronomsko delavnico),
  • baterijsko svetilko (naglavno ali ročno),
  • razne družabne igre, manjše instrumente ter športne rekvizite po želji,
  • plezalne čevlje (če jih otrok ima, drugače so lahko superge),
  • zaščitno kremo za sonce (zaželeno) in zaščito proti klopom (zaželeno),
  • dežnik (lahko tudi pelerina),
  • po želji lahko nekaj denarja (okrog 10 evrov) – za kakšen morebiten spominek iz doma,
  • UHU lepilo
  • pištola za vroče lepljenje (če jo imate)
  • škarje (naj dobro režejo; še bolje, če so za tekstil)
  • olfa nož
  • peresnico s pisali, kakršenkoli zvezek, trša mapa.

ZELO NUJNO:

• zdravstvena kartica,
  • po potrebi zdravila, če jih potrebuješ (če jih ne jemlješ sam, opozori učiteljico).

Opomba: za ves ostali material in pripomočke bo poskrbljeno s strani mentorjev delavnic.

MOBITELA na taboru ne rabiš. Če bo karkoli posebnega, bom obvestila tvoje starše po telefonu. Pokličejo me lahko v času od 13.30 do 14. 30 ali mi pošljejo sporočilo na 040 372 628.

POMEMBNO!

O morebitnih zdravstvenih in prehrambenih posebnostih so me starši že obvestili pri prijavi; če so me na kaj slučajno pozabili, naj me prosim obvestijo preko maila ali telefona.

Premisli o:

• skrbi za osebne stvari (priporočam, da s seboj ne nosiš dragocenih predmetov in zlatnine),
  • namenu raziskovalnega tabora – prijetno s koristnim in
  • primernem vedenju, odnosu s soudeleženci in aktivnem sodelovanju pri delavnicah.

Na tabor odidi le zdrav. V primeru, da zboliš na taboru, bom obvestila starše, da te pridejo iskat.

Vse v zvezi z dogajanjem pred, med in po taboru bodo lahko spremljali tudi na priložnostni spletni strani, ki bo pred odhodom objavljena na spletni strani OŠ Idrija (pod glavnim menijem – ‘Raziskovalni tabor Vojsko 2023’).

Če je še kakršnokoli vprašanje, lahko starši pišejo na mail: lidija.kacin@os-idrija.si.

Lidija Kacin,

vodja raziskovalnega tabora